Sizden Gelenler – Teşekkür Ederim

Teşekkür Ederim
Çok düşündüm kime teşekkür edeyim diye. Bir bir önüme döküldü iyikilerim, çok şükürlerim. Kardeşlerim, ailem, yeğenlerim, sevenlerim ve sevdiklerim… Tabi ki her şeyden önce Rabbim. Teşekkürü sonsuz hakkedenlerim. Sonsuz şükür ve teşekkür Allah’adır tartışmasız muhakkak. Ama O’na şükür ve teşekkür acziyetimiz sürekli artar. Çünkü O’nu tam anlamıyla tanıyamayız, anlayamayız. İşte bu yetersizlik, teşekkürü de aciz ve yetersiz bırakacaktır. Biz tüm acziyetimizi ve yetersizliğimizi bilerek, eksik ve gedik de olsa hep Allah’a şükür ve teşekkür edelim. Ve diyelim ki; “Allah’ım… Sen her şeyin bütününü, noksanını kuşatan, gören, duyan, bilensin. Senin her şeye gücün yeter. Sen teşekkür ve şükrümüzü sonsuz kabul eyle.”
 
Umarım mektubumun bundan sonraki bölümünü hadsizlik, egoistlik, narsistlik olarak algılamaz ve beni içten içe yargılamazsınız. Çünkü en çok teşekkürü KENDİM hak ettiğimi düşünüyorum. Eğer ben, ben olmayı bilmeye çalışmasaydım; Allah’ın bana bahşettiği bütün güzellikleri, bütün nimetleri, bütün anları yaşayacak ve farkına varmayacaktım. Allah’ın verdiği imanı, verdiği aklı, verdiği kalbi, verdiği gözleri, verdiği kulakları bende barındırmaya devam etmeseydim hiçbir şeyin anlamı kalmayacaktı. O yüzden ben en çok kendime teşekkür ediyorum. 
 
Allah’ın verdiği bütün nimetleri korumama yardım ettiği için ve yaşatma merkezi olduğu için bedenime teşekkür ediyorum. 
 
Ben güçlüyüm. Allah’a inanarak bu gücümü arttırıyorum. Çünkü Allah’ı çok seviyorum. Ve Allah’ın beni sevgisiyle kuşattığını biliyorum. Bu sevgiden ötürü, bu sevgiyi sonsuzluğa, yani ahirete taşıyacak kadar büyüten kalbime teşekkür ediyorum.
 
Her şeyi kayıtsız şartsız tevekkülün sahibine emanet etmek için uğraşan aklıma teşekkür ediyorum. 
 
Beni hastalığım ile yasemin yapan, belimdeki spina bifida kitlesine teşekkür ediyorum.
 
Yolumda, hedefimde sağlam durup, somut olmasa da soyut olarak ayakta tutup yürüten ayaklarıma teşekkür ediyorum. 
 
Ayaklarımın eksikliğini yüklenen ve iki görevi bu yaşıma kadar muhteşem bir şekilde üstlenen, değneklerim ile uyum ve güçle beni taşıyan yürüten kollarıma teşekkür ediyorum.
 
Bana dünyaya hep ışıl ışıl, içindeki güzellikleri kötülükleri, doğruları yanlışları gösteren ve algıma pencere açtıran gözlerime teşekkür ediyorum. 
 
Rüzgarların sesini, kuşların cıvıltısını, dalgaların çırpınışını, arıların vızıltısını, yaşamdaki bütün sada ve melodileri duymama araç olduğu için kulaklarıma teşekkür ediyorum.
 
Mesleğimi idrakım görüşüm duyuşum ile tasarlatan ve tasarladıklarımı işleyip ortaya koymama vesile olan ellerime teşekkür ediyorum. 
 
Bütün bu güzellikleri kendi beden bahçesinde toplayıp sevgiyle hürmetle sulayıp çiçek kokutan adım yasemine teşekkür ediyorum. 
 
Yaşadığım her anın sebebinin sınavdan ibaret olduğunu ve bu sınav puanlarının ahirette açıklanacağını öğreten ömrüme teşekkür ediyorum. 
 
Ailemin ve sevenlerimin sevgisinin getirisi olabilecek aşırı engellemelere dayandığım ve kendimce onları da kırmadan bu oluşabilecek aşırı iyilik tuğlaları ile örülebilecek duvarları engellediğim için güçlü azimli ruhuma teşekkür ediyorum.
 
Teşekkür ediyorum.. Beni ben yarattığı için, beni bende kaybetmediği için ve kendini bana unutturup beni kendinden uzaklaştırmadığı için Mevlama, Rabbime, sonsuz aşk sahibime teşekkür ediyorum.
 
Yaşadığım her anın gerçek manada teşekkürünü edemediğim için Allah’tan af diliyorum. Ve bundan sonra yaşayacağım her şeyde teşekkürümü eksik etmemesi için Rabbime yalvarıyorum. Sizi ve kendimi her türlü teşekkürün ilk merceği olan Allah’a emanet ediyorum. 
Yasemin Geylan

Sizden Gelenler – Teşekkür Ederim” için bir yorum

  • 25 Ağustos 2018 tarihinde, saat 14:43
    Permalink

    İnce süzgeçlerden geçirerek tekrar takrar okudum.. kaleminize sağlık.öyle samimi öyle içten ifade etmişsiniz ki duygularınızı göz yaşlarıyla bitirdim okumayı aslında bir çoğumuzun aklına gelmeyen şükranları sunmuşsunuz Yüce Yaradana.. hepimizin duygularına tercüman olmuşsunuz bir anlamda Allah razı olsun tevekkülünüz,şükrünüz daim olsun …selamlar..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir