Mücahit Küçük: Dava ŞuuruBizleri yoktan var eden ve ruhundan üfleyen Allah Teâlâ’ya hamd olsun ve onun Resulüne, âline, âshabına salâtü selam olsun.

Her müslümanın bilmesi ve sahip olması gereken bir şey vardır ki; o da İslam davasıdır.

Hepimiz hayatta bir şeyler yapıyor ve bir şekilde yaşamımızı devam ettiriyoruz. Fakat bizim için önemli olan, İslam hayatımızın neresinde?

Trajikomiktir ki tarihi anlatmak ve insanlığa faydalı olmak adına yapılan bir çok çalışma bizi uyanması zor bir uykuya itiyor. Gerçeklerin üzerini acımasızca örtüyor. Ne yazık ki bizler bu çalışmalara kanıyoruz. Nice insanın hayırlı bir niyetle başlayıp emek verdiği işler maalesef aynı niyetle devam etmediği için iyi neticeler vermiyor.

Babaların ciddi emek vererek büyüttüğü fertler eğitim ve öğretim görmek için gittiği okullarda daha da bozularak, amacını, atasını ve hatta Rabbi’ni unutan bir nesil haline geliyor. Bunu anlamak için profesör olmaya gerek yok. Nice yalanlar ve kötü akımlar yüzünden tarihi gerçeklerin üzeri örtülürken, her bir ferdi peşine takıp sürükleyen kötü hadiseleri fark edememekteyiz. Bunları anlamak için de filozof olmaya gerek yoktur.

Peki, ne yapmamız gerek? Öncelikle yaşadığımız hayatı anlamalı ve karşımıza çıkan her olaydan ders çıkarmalıyız. Müslümanın gayesi daima Ümmet-i Muhammed’e hizmet etmek olmalı. Bizler hayatımızda ve aldığımız kararlarda daima ehli sünnet vel-cemaat itikadını esas almalıyız.

Misal verecek olursak cennet mekân Sultan 2.Abdülhamid Han(k.s) yere abdestsiz basmamak için yatakta teyemmüm alırdı. O da bir insan! Bizim böyle bir ahlak üzere olmamız için hiçbir engelimiz yok. Bizler Arapça, İngilizce gibi dilleri öğrenmeli ve İslam’ı tüm dünyaya teblig etmeliyiz. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir insan İslam’dan habersiz ölmemeli. Tüm insanlar cennete girmelidir.

Gece gece Hz. Ebubekir(r.a)’in ciğerini yakan buram buram kokutan neydi? Hangi davaydı?

Kendimize gelmeli ve silkelenmeliyiz. Eğer böyle gidersek devleti bitmemiş Türk’ün sonu hazindir.

Rabbim hepimizin sadrını genişletip bize rahmetini yağdırsın ve bizleri yolundan ayırmasın.

Mücahit Küçük: Dava Şuuru” için 4 yorum

 • 30 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:34
  Permalink

  Allah senin gibi genclerin sayisini islam aleminde cogalmasini nasip etsin inşallah ailenin rabbim isini gücünü rast getirsin

  Yanıtla
 • 30 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:30
  Permalink

  Allâh razı olsun sofi kurban. Kapitalist sistemin karma okullarındaki tehlikeleri hakkında daha geniş bir yazı kaleme almanı sabırsızlıkla bekliyoruz. Selametle.

  Yanıtla
 • 30 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:54
  Permalink

  Tam isabet bir konu olmuş gençler bunu muhakkak okumalı bence

  Yanıtla
 • 30 Aralık 2018 tarihinde, saat 17:22
  Permalink

  Bi evlada bakınca evvela onu yetiştiren ona gözü Bakan anneye bak gerek… Yaşı küçük olan bu kardeşimiz ne güzel bi ümmet ve kul olma şuurunda Rabbim nazarlardan korusun böyle gençlerin de sayısını artırsın
  İnce, naif, zarif hanımefendi Sema Pakıra da tebrik ederiz böyle bir evlat yetiştirdiği için…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir