Ceydanur Yaman- Duygular Satırlara Sığmaz Biliyorum Ama

Duygular Satırlara Sığmaz Biliyorum Ama.

Eğer yaşasaydı şimdi Zarif Sultan, ona şöyle hitap ederdim: “Derdimi tutup avuçlarında, paramparça kağıtlara mı akıttın da böylesi kalbime dokunuyor bu yazdıkların?”

“Bana biraz yazamadıklarından bahset gözüm” derdim. Ve eklerdim “Senin şiirlerin de benimkiler gibi düğümlendi mi hiç boğazına? Gözlerinin köprüsünde biriken acıların konuyken dualarına, derdini de dermanını da bir sahil kenarına, sanki senin değillermiş gibi, bırakıp gittin mi?”

Belli Zarifoğlu. Sen basbayağı bırakıp gitmişsin dertlerini havada. Bir nefes gibi soluyorum onları şimdilerde. Derdinle dertleniyorum Zarifoğlu. Biraz senden katıyorum acıları, biraz kendimden. Bundandır böylesi gizli tuttuğum yazdıklarımı.

Aslında, konuşalım mı biraz gerçeklerden. Sen şimdi yaşıyor olsaydın, bu sözlerin hiçbiri sana ulaşmazdı. Ve daha bir saklı daha bir katmanlı kutuda hapsolurdu söyleyecek neyim varsa. Yoksun ya, içimi sana döküyorum biraz da. Seni tanıyacağım dünya bu dünya değilmiş Zarifoğlu. Sana bu gölgelerle dolu dünyada sır tutacak değilmişim meğer. ‘Sevmek de Yorulur’ diyorsun ya. Öyleymiş gözüm. Sevmek yorulur da, insan pes etmezmiş, kendimden öğrendim. İki söz karaladıysam karaladım, sevmek dahil ve bu halinden perişan. Gel gör ki vazgeçmiyor içimdeki ben. Vazgeçmiyor, anlattıkça dinleyenlerim kaçıyor yazdıkça okuyanlarım, ah bu içimdeki var ya yorulmuyor. Sevmek dahi yoruluyor ama insan bundan pek pay alamıyor.

Ceydanur Yaman- Duygular Satırlara Sığmaz Biliyorum Ama” için 2 yorum

 • 5 Mayıs 2018 tarihinde, saat 18:14
  Permalink

  Çooook çook güzel olmuş ,Ceyda sultan

  Yanıtla
 • 13 Mayıs 2018 tarihinde, saat 07:10
  Permalink

  Güzel bir duygu seli anlatımı

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir